Kategórie
 
 
 
 
 
Víno Hubinský
 
 
Víno Hubinský - kvalita s prejavom terroiru

Aj v tých najrozvinutejších vinárskych regiónoch sa vinári a vinohradníci zameriavajú na to, čo sa dá v daných oblastiach najlepšie pestovať. Z takého hrozna zaručene budú krajšie a kvalitnejšie vína.

 

David Hubinský & Peter Hubinský z rovnomenného vinárstva citlivo vnímajú terroir a to čo im ponúka, ovplyvňuje celú ich činnosť  - od prvého rezu až po fľaškovanie vín, ktoré je unikátne tým, že sa plní celá odroda naraz, takže sa zachová zrecí cyklus fľaše.

 

Na prácach vo vinárstve sa podieľa celá rodina - od prvých jarných prác až po  zber hrozna.  O všetkom sa radia a rozhodujú spoločne, aby urobili to, čo je najlepšie pre vinohrad. Pre nich je základný predpoklad, aby bol vinár zároveň skúseným vinohradníkom. Musí dokonale poznať hrozno, ktoré spracúva.

 

To najkrajšie na práci s vínom je... očakávanie. Už keď sa hrajú s listami alebo zapracovávajú kompost, rozmýšľajú, ako bude to víno asi chutiť. Každý nový ročník sa snažia čímsi obohatiť. Ich cieľom je stať sa biodynamickým vinárstvom pre dosiahnutie maximálnej symbiózy technológií a prírody.

 

Chcú tvoriť odrodové vína s prejavom terroiru a starať sa o vinohrady čo najšetrnejšie. Snažia sa na svoju prácu pozerať ekologicky a radšej ako plastovú spinku kúpia do vinohradu takú, ktorá sa o pár rokov v prírode prirodzene rozloží. Na zelinu nepoužívajú herbicídy a aj prihnojovanie vinohradov prebieha na organickej forme. V roku 2018 dokonca  prešli na 100 % ekologickú ochranu.

 
 

Víno Hubinský

Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia