Kategórie
 
 
 
 
 
Vinidi
 
 
Vychutnajte si neopakovateľné vína nesúce hrdé označenie VINIDI

Ak si nalejete pohár  vína Vinidi, v duchu sa ocitnete uprostred bábskych vinohradov pri západe slnka zrkadliacom sa vo vodách neďalekého jazera a iskriacom v odleskoch vína, ktoré držíte v ruke. V tom momente pochopíte prečo je v logu VINIDI práve symbol Slnka.

Ako sa však vraví, za všetkým stojí napokon človek. Platí to aj ovínach značky Vinidi.  Roman Holec si získal rešpekt a uznanie vinárskej verejnosti tým, čo už v úlohe technológa dokázal. Dnes stojí na čele tímu ľudí, s ktorými vybudoval jednu z najmodernejších slovenských vinárskych prevádzok a vtláča svoj neopakovateľný rukopis vínam nesúcim hrdé označenie VINIDI. Napokon záruku kvality potvrdzuje aj svojím podpisom na etikete každej fľaše.

Doprajte sebe a svojim hosťom dúšky vína jedinečnej a neopakovateľnej chuti!

 
 

Vinidi

 
 
Novinky

Zlato a striebro na XII. INTERNATIONAL OENOLOGICAL CONTEST SELEZIONE DEL SINDACO” v Taliansku.

Koncom mája 2013 sa konala Medzinárodná súťaž: XII. INTERNATIONAL OENOLOGICAL CONTEST “SELEZIONE DEL SINDACO” v Taliansku.

Jednou z najrešpektovanejších medzinárodných súťaží v Taliansku je súťaž nazvaná Selezione del Sindaco.

Súťaž je v Taliansku veľmi populárna a samotní Taliani, možno po vzore súťaže Concours Mondial du Bruxelles, uvažujú, že zo Selezione del Sindaco urobia putovnú súťaž. Súťaž patrí k tým prísnejším. Z 1.300 vzoriek bolo udelených iba 53 zlatých medailí čo predstavuje približne 4%. Na porovnanie, v Paríži sa toto číslo pohybuje okolo 8%, teda asi dvojnásobok.

Vinárstvu Vinidi sa podarilo získať 1 zlatú a 1 striebornú medailu. Získať zlato na horúcej talianskej pôde a ešte k tomu s červeným vínom je excelentný úspech. Tým vínom je Cabernet Sauvignon 2008, barrique. Striebro získal Tramín červený, výber z hrozna, 2012.

Vinidi úspešné na Concours Mondial de Bruxelles 2013

V dňoch 10., 11. a 12 mája 2013 sa konala v Bratislave prestížna súťaž vín Concours Mondial de Bruxelles, považovaná za jednu z najväčších podujatí medzinárodného vinárskeho kalendára.

Bratislava sa stala po Lisabone, Mastrichte, Bordeaux, Valencii, Palerme, Luxemburgu a portugalskom Guinaraas svetovým mestom vína.

Slovensko bolo prvou krajinou východného bloku (uchádzali sa aj Česko a Maďarsko), v ktorej sa súťaž uskutočnila. Výstavy sa zúčastnilo viac ako 8000 vzoriek vín z celého sveta.

Vinárstvu Vinidi sa podarilo získať 1 zlatú a 1 striebornú medailu za tieto vína:

  • Zlatá medaila: Rizling rýnsky, vzh. 2011
  • Strieborná medaila: Devín, vzh. 2011
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia