Infobar icon

Podporte svojím nákupom slovenských vinárov !!! U nás nakupujete aj v tomto čase bezpečne a bez obmedzení!

Kategórie
 
 
 
 
 
Vinárstvo Anton Uhnák
 
 
Vinárstvo Anton Uhnák - vína z Čajkova

Vinárstvo a vinohradníctvo Anton Uhnák  úspešne nadviazalo na dlhú rodinnú vinársku tradíciu.  Prvá písomná zmienka rodu Uhnákovcov siaha do roku 1665 narodením Jakuba Uhnáka (1665 – 1772) v Čajkove.

 

Od tohto obdobia je rod Uhnákovcov spätý s vinohradníctvom a vinárstvom v Tekovskom regióne. V dnešnej dobe firmu Anton Uhnák vedie už 12. generácia rodu - Ing. Anton Uhnák so svojím otcom Antonom a švagrom Ľubošom Kollárom.

 

Hrozno pestujú výhradne v Čajkove, kde obhospodarujú približne 5 hektárov vinohradov v honoch Sádovie, Podhorie, Vinná Dolina a Deberča. Ročná produkcia je 40 000 litrov vína. Sortiment tvoria tradičné odrody ako Pesecká leánka (Feteasca regala), Veltlínske zelené, Rizling, Pinot blanc (Rulandské biele), Frankovka modrá…

Pri výrobe vína sa vo vinárstve Anton Uhnák snažia nechať vínam ich prirodzený charakter tým, že používajú len prirodzené kvasinky, ktoré sa nachádzajú v bobuliach hrozna.


Spracovanie a výroba vína prebieha pomocou moderných technológií, ale radi experimentujú pri procese kvasenia. Jedinečný charakter a mineralitu vínam značky Uhnák dodáva tufové a andezitové podložie pochádzajúce zo sopečných vyvrenín Štiavnických vrchov.

 
 

Vinárstvo Anton Uhnák

Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia